Za Nami ostatni akord  jubileuszowej edycji turnieju Mundialito, podczas którego trzydzieści dwa zespoły w ciągu trzech dni rywalizacji rozegrały łącznie 128 spotkań.  Emocje towarzyszące meczom  zespołów były nie do opisania . Turniej przez Nas wszystkich z pewnością zostanie zapamiętany na długo i to nie tylko dzięki kapitalnej sportowej rywalizacji na parkiecie ale także dzięki fantastycznej  atmosferze , która panowała podczas trwania turnieju na halach sportowych w Milówce oraz Węgierskiej Górce .                                                                                                                                                Dziękujemy każdej drużynie za udział w rozgrywkach, końcowy opis klasyfikacji podany do informacji publicznej umyślnie nie będzie pełny ze względu na to, że uważamy , iż każdy zespół jest nieoficjalnym zwycięzcą turnieju .  Zawodnikom gratulujemy fantastycznej  gry  a kibicom którzy tłumnie przez cały turniej wypełniali trybuny, dziękujemy za gorący doping i serdeczne wspieranie młodych piłkarzy.

 

W turnieju katgorii U-10 najlepszą drużyną okazał się Rekord Bielsko Biała który w całym turnieju zaznał tylko jednej porażki z zespołem UKS Lisek Milówka i z tą samą drużyną zmierzył się w finale w którym zrewanżował się Liskom wygrywając 5-1, trzecie miejsce dla Stadionu Śląskiego który pokonał MSK Namestovo 3-0. Wiele emocji towarzyszyło także finałom pocieszenia w którym to najlepszą drużyną okazał się Orzeł Łękawica.

Końcowa klasyfikacja

  1. Rekord Bielsko Biała
  2. Lisek Milówka
  3. Stadion Śląski Chorzów
  4. MSK Namestovo (SVK)

Miejsca 5-8 : Pomerania Gdańsk, Kuźnia Ustroń, Orzeł Moszczenica, KS Świerklny

Zwycięzca „Finałów pocieszenia” – Orzeł Łękawica

Miejsca 10-16: Beskid Gilowice, Dinamo Pribovce (SVK), MFK Dolny Kubin (SVK), Smerfiki Łodygowice, Spójnia Zebrzydowice, Herkules Kochanowice, GLKS Wilkowice

Najlepszy zawodnik: Szczepan Wojtas (Lisek Milówka)

Najlepszy strzelec: Adam Laskoś (Rekord Bielsko Biała)

Najlepszy bramkarz: Antoni Konior (Stadion Śląski Chorzów)

W starszej kategorii emocje nie mniejsze niż w młodszej, rywalizacja w grupach  w pierwszej i drugiej fazie  była nie zwykle wyrównana i do ostatnich grupowych meczów nie było wiadomo kto awansuje do wielkich finałów. Ostatecznie rywalizację w roczniku 2008 wygrywają Wilczki Wilkowice które pokonały w finale słowacką drużynę MSK Namestovo. W meczu o trzecie miejsce Lisek Milówka pokonał 5-0 czeską drużynę Slovan Havirov 5-0.

Końcowa klasyfikacja

  1. Wilczki Wilkowice
  2. MSK Namestovo (SVK)
  3. Lisek Milówka
  4. Slovan Havirov (CZ)

Miejsca 5-8 : Samorin Samoria (SVK), Pomerania Gdańsk, Stadion Śląski Chorzów, Rekord Bielsko Biała

Zwycięzca „Finałów pocieszenia” – Babia Góra Sucha Beskidzka

Miejsca 10-16: Beskid Gilowice, Kadra Skoczów, Junior Kosice (SVK), AP Bielik, Herkules Kochanowice, Wawel Wirek, FC Komorów

Najlepszy zawodnik:Dawid Mardaus ( Wilczki Wilkowice)

Najlepszy strzelec: Jakub Motyka (Lisek Milówka)

Najlepszy bramkarz: Bartolomej Straka (MSK Namestovo)

 

Turniej został objęty Patronatem PZPN Grassroots „Piłka dla wszystkich”

Dodaj komentarz