W sobotę  turniejami dziewięcio oraz ośmiolatków zainaugurowa została 13 edycja turnieju MUNDIALITO, zmagania prowadzone w bardzo miłej atmosferze dostarczyły wiele pozytywnych emocji licznie zgromadzonym kibicom. Wydarzenie zostało objęte Partonatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zawody rozpoczęły zmagania dzieci urodzonych w roku 2015 i młodszych do której przystąpiły zespoły : MSK Namestovo (SVK), Lisek Milówka I, Lisek Milówka II, Beskid Gilowice, GLKS Wilkowice, Świt Cięcina. Radości z grania nie było końca a na maluszków w chwilach wolnych od sportowej rywalizacji czekała słodka niespodzianka przygotowana przez BALONOWE IMPREZY.

Po zmaganiach ośmiolatków przyszła pora na zmagania ich o rok starszych kolegów w krórej uczestniczyły zespoły: MSK Namestovo (SVK), Lisek Milówka, Lisek Milówka II, Beskid Gilowice, Słowian Łodygowice, Niepokorni Orzesze. W tej grupie wiekowej podobnie jak w młodszej nie była prowadzona klasyfikacja końcowa liczyło się tylko czerpanie ze wspołnej rywalizacji jak najwięcej radośći dzięki czemu w każdym spotkaniu byliśmy świadkami wielu pięknych bramek i technicznych popisów małych piłkarzy . Zmagania dziewięciolatków z trybun obserwował Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  Grzegorz Gaża który był pod ogromnym wrażeniem posiadanych przez dzieci umiejętności oraz ich zaangażówania, po zakończonej rywalizacji z inicjatywy Pana posła jeden zawodnik z każdego zespołu uczestniczył  w konkursie rzutów karnych a nagrodą dla trzech zwycięzców były  oficjalnne piłki Mistrzostw Świata w Katarze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju za świetną zabawę i życzymy kolejnych sportowych przygód. Za tydzień czeka Nas wielkie sportowe święto z udziałem 36 zespołów które na trzy dniu opanują hale sportowe w Milówce i Węgierskiej Górce . Będzie się działo 🙂