Za Nami niezwykle emocjonujacy i momentami dramtyczny turniej MUNDIALITO dziewczyn kat. U-15 oraz U-13 , w  którym uczestniczyło 17 zespołow z Polski i Słowacji. Zwyciezcą turnieju w obu kategoriach został Mitech Żywiec który o to miano do ostatnich spotkań  turnieju  rywalizował z  zespołem Fomat Martin.

W młodszej kategorii najlepszą drużyną MUNDIALITO został Mitech Żywiec który odniósł komple jednak o zwycięstwo do końca musiał rywalizować z Fomat Martin , miejsce na najniższym stopniu przypadło drużynie AP Diamond Rogoźnik.

Końcowa klasyfikacja

1. Mitech Żywiec
  2. Fomat Martin (SVK)
  3. Daimond Rogoźnik

Miejsca 4-9: Tygryski Świetochłowice, Mitech Żywiec 2, Row Rybnik, Niepokorni Orzesze, Filkówka Barwałd

MVP Turnieju -Orlovská Denisa (Fomat Martin)

Najwięcej bramek – Aleksandra Jakubczyk -25 ( Daimond Rogoźnik)

Najlepsza bramkarka – Natalia Mrózek ( Mitech Żywiec)

W starszej kategorii byliśmy świadkami niezwykle zaciętego turnieju o miejsca na podium  walczyło  do ostatniego meczu aż sześć zespołów, wielkiej sztuki dokonała druga drużyna Mitechu Żywiec która po pierwszym dniu zmagań zajmowała miejsce szóste jednak po dwóch zwyciętwach w niedzielnych spotkanach zakończyła rywalizację na miejscu trzecim. Trumfatorem turnieju został pierwszy zespół Mitechu który w bezpośredniej konfrontacji w meczu decydującym o zwycięstwie w zawodach pokonał 3-0 Fomat Martin po bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu.

2. Fomat Martin
  3. Mitech Żywiec II

Miejsca 4-8 : Wisła Kraków, Wisła Brzeźnica, LKS Gardawice, UKKS Istebna, Daimond Rogoźnik

MVP Turnieju – Veterníková Nina (Fomat Martin)

Najwięcej bramek – Aleksandra Bysko -13 ( Mitech Żywiec )

Najlepsza bramkarka – Kamila Somerlik ( Mitech Żywiec II)

Ceremonia dekoracji uczestniczek turneiju odbyła się przy udziale Wójta Gminy Milówka Robera Piętki oraz przedstawiciela Polskiego Związku Pilki Nożnej Dariusza Olszanowskiego który przez dwa dni turnieju bacznie przyglądał się umięjętnością uczestnczek MUNDIALITO.

Dziękujemy wszystkim drużyną za udział w 14 edycji turnieju MUNDIALITO który po raz kolejny był fantastyczną promocją piłki nożnej w wykonaniu dziewczyn, do zobaczenia za rok 🙂