Za Nami ostatnia odsłona 14 edycji turnieju MUNDIALITO która na długie lata zostanie w Naszej pamięci. Fantastyczna atmosfera, wypełnione kibicami hale, emocje do ostatnich sekund zawodow   sprawiły że byliśmy świadkami wielkiego sportowego święta których punktem kulminacyjnym były dwa niesamowite mecze fianałowe w których zwycięzców  poznaliśmy dopiero po serii rzutów karnych. Tegoroczna edycja turnieju została objęta  patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Fundacji Orły Sportu, Fundacji Lotto im. Marii Konopackiej, Posła na sejm RP Grzegorza Gaży, Wójta Gminy Milówka Roberta Piętki oraz Wójta Gminy Węgierska Górka Piotra Tyrlika.

W kategroii U-11 wystąpiło 12 zespołów które w pierwszej fazie turnieju rywalizowały ze sobą w dwóch sześcio drużynowych grupach po zakończonej pierwszej fazie dwa najlepsze zespoły z kadej grup rywalizowało o zwycięstwo w MUNDIALITO, zespoły z miejsc 3,4 o Puchar Węgierskiej Górki a 5 i 6 drużyna o ” Puchar Milówki „. System rozgrywek sprawił że drugiego dnia na każdy zespół czekała potężna dawka pozytywnych emocji. Zwycięzcami ” Pucharu Milówki” został SMS Żywiec, „Pucharu Węgierskiej Górki ” Orawa Młoda Jabłonka natomiast wielkim zwycięzcą MUNDIALITO została słowacka drużyna Slovan Zabokreky która w finale po fantastycznym spotkaniu pokonał po serii rzutów karnych Lisek Milówka .

Końcowa klasyfikacja

MUNDIALITO

 1. Slovan Zabokraky (SVK)
 2. Lisek Milówka
 3. Trójka Czechowice Dziedzice
 4. MFK Ružomberok (SVK)

PUCHAR WĘGIERSKIEJ GÓRKI

 1. Orawa Młoda Jabłonka
 2. Stadion Śląski Chorzów
 3. Świt Cięcina
 4. Herkule Kochanowice

PUCHAR MILÓWKI

 1. SMS Żywiec
 2. MSK Namestovo (SVK)
 3. TJ Oravska Lesna (SVK)
 4. Słowian Łodygowice

Wyróżnienienia indywidualne

MVP – Łukasz Tabiś ( Trójka Czechowice Dziedzice)

Najlpeszy strzelec – Nikodem Węglarz 16 bramek( Lisek Milówka )

Najlepszy bramkarz – Peter Jurosek ( Slovan Zabokraky)

Turniej kategorii U-13 toczył się według takich samych zasad jak w młodszej kategorii i dostarczył równie dużo  emocjii . W „Pucharze Milówki” triumfowała drużyna Koszarawy Żywiec , w „Pucharze Węgierskiej Górki zespół MSK Namestovo (SVK) natomiast wielkim zwycięzscą MUNDIALITO została Wisła Kraków która po karnych pokonała Liskek Milówka , w regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 1-1. Na trzecim miejscu dzięki zwycięstwu nad Herkulesem Kochanowice 2-0  rywalizacje zakończyła Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska .

Końcowa klasyfikacja

MUNDIALITO

 1. Wisła Kraków
 2. Lisek Milówka
 3. Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska
 4. Herkules Kochanowice

PUCHAR WĘGIERSKIEJ GÓRKI

 1. MSK Namestovo (SVK)
 2. TJ Orawska Lesna (SVK)
 3. Świt Cięcina
 4. MFK Dolny Kubin (SVK)

PUCHAR MILÓWKI

 1. Koszarawa Żywiec
 2. Trójka Czechowice Dziedzice
 3. Lisek Milówka II
 4. Słowian Łodygowice

Wyróżnienienia indywidualne

MVP – Filip Śleziak (Lisek Milówka)

Najlpeszy strzelec – Bruno Wilk 7 bramek (Wisła Kraków)

Najlepszy bramkarz – Jakub Klapeta ( Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska)

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom 14 edycji turnieju MUNDAILITO fantastycznej postawy i promocji piłki nożnej wśród dzieci na najwyższym poziomie. Dziękujemy za udział i już zapraszamy na kolejne edycje 🙂

Szczegółowe wyniki turnieju : https://www.tournify.nl/live/mundialito14

Foto. Paweł Motyka